W 1998 roku w obiekcie przy ulicy Bohaterów Warszawy rozpoczęła się działalność pierwszego w Koszalinie centrum handlowego pod nazwą "Morskie". Klienci przez lata przywykli tu do zakupów z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, m.in.w salonach meblowych, sklepach JYSK i NOMI.
Momentem przełomowym dla centrum była decyzja sieci NOMI o likwidacji części sklepów,  która zaowocowała reorganizacją i przemianą obiektu w Halę Kupiecką. Na powierzchni po zamkniętym sklepie powstała hala targowa z boxami o zróżnicowanej powierzchni. W ten sposób powstało unikatowe w Koszalinie miejsce. Hala dla ludzi – miejsce, gdzie na korzystnych warunkach mogą działać lokalni przedsiębiorcy różnych branż – spożywczej, odzieżowej, medycznej i wielu innych. Klienci natomiast mają do dyspozycji uniwersalny obiekt handlowo – usługowy, w którym dokonać mogą wszechstronnych zakupów artykułów przemysłowych i spożywczych, jak również skorzystać z szeregu usług.

Cały obiekt, w którym jest Hala Kupiecka, to 6 tys. m kw. Przed budynkiem jest 230 miejsc do parkowania. Hala jest czynna przez 7 dni w tygodniu.

Na terenie obiektu działa sklep sieci JYSK, sklepy meblowe, firmowy salon materacy i łóżek firmy KOŁO - "Pasja Snu" i sklep z dywanami. Swoje miejsce ma tutaj hurtownia kwiatów ciętych i doniczkowych oraz liczne małe sklepiki z chemią gospodarczą, pamiątkami i akcesoriami domowymi oraz butiki odzieżowe. Jest też "Kiermasz Rzeczy Używanych", będący swoistym pchlim targiem, na którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
Swoje podwoje otworzyły również na ponad 350 m2 każda - AK-TEL - prowadzący sprzedaż detaliczną i hurtową telefonów komórkowych i akcesoriów z nimi związanych jak również nowe miejsce rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - "laserowy paintball" - LASERMANIA.

Uzupełnieniem oferty są punkty gastronomiczne - kuchnia arabska, prowadzona przez rodowitego Jordańczyka - Bar Szejk, jak również KANAPKARNIA, oferująca kanapki przygotowywane ze świeżych i zdrowych produktów.

Właścicielem obiektu jest szczecińska spółka Idea - Inwest, specjalizującą się w budowaniu, wynajmowaniu i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.  Działając na rynku od roku 1997, stworzyła od podstaw kilka przedsiębiorstw różnej wielkości, m.in. sieć supermarketów „BERTI”. Obecnie jest właścicielem kilku centrów handlowych oraz obiektów handlowo- usługowych i biurowych w województwie zachodniopomorskim, działa również w branży deweloperskiej.

Zapraszamy!!!